Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 633

Rezultatele etapei a X-a a Ligii a IV-a la fotbal

Rezultatele etapei a X-a a Ligii a IV-a la fotbal

 

 

 

  La sfârşitul săptămânii trecute s-au disputat meciurile de fotbal din cadrul etapei a X-a a ligii a IV-a. Iată rezultatele înregistrate:

Sâmbătă, ora 11.30 OLIMPIA AIUD – FC CUGIR 2-1 (1-1). Val. Drăgan (37) şi Ad. Ponoran (46 din 11 metri),  Rancea (28).
ora 15.00 VIITORUL SÂNTIMBRU – ENERGIA SĂSCIORI 3-0 (0-0). Diaconu (66, 90+2), S. Mărginean (84).
ora 15.00 CS OCNA MUREŞ – ARENA ALBA IULIA 0-2 (0-0). Hârciagă (67 din 11 metri) şi Cip. Brânză (90+2).
ora 15.00 RAPID CFR TEIUŞ – DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ 2-0 (0-0). Cerghedean (60, 63 ambele din penalty).
Duminică, ora 15.00 INTER CIUGUD – PERFORMANŢA IGHIU 2-0 (0-0). Roman (4) şi R. Truşcă (58).
MUREŞUL VINŢU DE JOS – CUPRIROM ABRUD 2-0 (MECI ÎNTRERUPT ÎN MINUTUL 43). I. Trăscăian (14 din 11 metri) şi Răcătăian (30). Kopnandy a fost  lovit de un pet aruncat din tribună şi transportat de urgenţă la spital. Partida a fost întreruptă în minutul 43, iar vinţenii riscă să piardă partida la masa verde , cu scorul de 0-3, din cauza aceluri “suporter” din tribună
INDUSTRIA GALDA DE JOS – METALUL AIUD 2-1 (1-0). An. Cernea (43 din 11 metri) şi Ad. Neag (90+3), B. Cristea (54 din penalty).

Iată clasamentul după 10 etape:
1. INDUSTRIA GALDA 10 9 0 1 20-3 27p +12
2. Arena A. Iulia 10 8 2 0 16-2 26p +14
3. Viitorul Sântimbru 10 6 1 3 19-10 19p +1
4. FC Cugir 10 5 2 3 19-10 17p +5
5. Cuprirom Abrud 10 5 2 3 17-12 17p +2
6. Rapid Teiuş 10 4 3 3 12-12 15p 0
7. Inter Ciugud 10 4 2 4 15-14 14p -1
8. Metalul Aiud 10 4 2 4 12-15 14p -1
9. Olimpia Aiud 10 3 3 4 9-20 12p -3
10. Performanţa Ighiu 10 3 2 5 14-14 11p -4
11. Energia Săsciori 10 2 2 6 15-22 8p -7
12. Mureşul Vinţu 10 2 1 7 12-20 7p -11
13. Dalia Sport Daia 10 2 0 8 11-22 6p -9
14. CS Ocna Mureş10 1 2 7 9-24 5p -10

 Următoarea etapă se va disputa la sfârşitul săptămânii acesteia, după următorul program: sâmbătă 9 noiembrie, ora 11.30: Metalul Aiud – Mureşul Vinţu de Jos, FC Cugir – Rapid Teiuş; ora 15.00: Arena Alba Iulia – Olimpia Aiud, Cuprirom Abrud – Viitorul Sântimbru; *duminică, 10 noiembrie, ora 11.30: Energia Săsciori – CS Ocna Mureş, Performanţa Ighiu – Industria Galda de Jos; ora 15.00, Dalia Sport Daia Română – Inter Ciugud.

 

 

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top