Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 633

CS Rapid Bucureşti-CSU Alba iulia: 35-83. Victorie categorică pentru albaiulience în etapa aIV-a din Campionatului Naţional de Baschet Feminin

Miercuri, 23 octombrie s-a disputat partida de baschet feminin dintre CS Rapid Bucureşti şi CSU Alba Iulia. Primul meci din cadrul etapei a patra a început la ora 12.00 în Sala "Rapid" din Bucureşti. După înfrângerea la limită în faţa campioanei ICIM Arad, fetele de la CSU Alba Iulia au trecut fără emoţii de adversarele de astăzi, controlând partida de la un capăt la altul.

Primul sfert al meciului a fost câştigat cu scorul de 10-23, iar pauza dintre reprize a venit cu un scor consistent pentru fetele noastre: 19-49. Chiar dacă meciul părea jucat deja după prima repriză, CSU a continuat partida cu acelaşi nivel de concentrare, iar la final scorul de pe tabelă a arătat 35-83 (10-23, 9-24, 13-22, 3-14).

Meciul următor al baschetbalistelor de la CSU va avea loc la Alba Iulia, sâmbătă 26 octombrie, de la ora 16.00, iar adversare vor fi jucătoarele de la Universitatea CSM Oradea.